Волинський художник готує посібник з усіма техніками виконання малюнків

Статті з газет та журналів | Коментування вимкнуто

Перед його малярським талантом схиляються професіонали і мистецтвознавці, естети і просто поціновувачі прекрасного. На полотнах відомого художника Руслана Чугая завмирає мить, людська душа…

Скромно й академічно, без штучного ажіотажу, шоу-ефектів і обов’язкових представників культурно-мистецького бомонду, в Галереї мистецтв у Луцьку відбулося відкриття виставки Руслана Чугая. Відвідувачі побачили цілий Всесвіт у фарбах, образах. Ідеях. Тут представлені різножанрові картини, на яких зафіксовано живу енергію природи в пейзажах, незвичайні сюжети абстракцій у модерністській серії, майстерність академічного живопису портрета, де ефект світлотіней додає лініям змальовуваних фігур глибокого психологізму…

Руслан Чугай належить до художників, сформованих в українському мистецтві. Його стиль, інтегруючи різні методи, має цілісність і монолітність. Міра і баланс інтимності, романтизація в портретах, елементи реалізму з акцентом віртуальності напрочуд органічно поєднуються у творах художника. У них стільки правди, щирості, експресії! Відчувається місток з дитинством, яке пройшло в унікальних вимірах волинської культури.

– Виставка, на якій експонується більше 50 робіт,  лишень маленька частка того, чим володіє, каже Руслан Чугай. Мої картини знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Польщі. Чехії та Греції. І жанровий діапазон творчості не обмежується тільки, приміром, портретом чи пейзажем. Мене цікавить універсальність у житті. Був час, коли я малював пастеллю. «Мить польоту», «Шепіт трави», «Плин часу», «Ню-анси» роботи виконані з особливою авторською ідеєю. Зараз мене приваблюють олійні фарби. «А качки все крякали», «Натюрморт з перцями», «Солом’яний вихор»  картини з яскравими барвами, відтінками, їм притаманні світла енергетика, інтимність. Олією виконана й ціла галерея портретів. Віддаю перевагу історичним особистостям і відомим українським співакам і політикам.

Портрети митця привертають увагу знавців і шанувальників творчості академічністю, досконалою технікою виконання, виразністю. Та перш ніж намалювати будь-яку особистість, автор довгий час… вивчає її. Знайомиться. І просить позувати. Дехто погоджується, дехто відмовляється. Та зазвичай його «образи» не мають зіркової хвороби, тому легко йдуть на контакт.

– На фестивалі рок-культури «Бандерштат» я зумів познайомитись із вокалістом відомого українського гурту «Кому Вниз» Андрієм Середою, – пригадує Руслан. Численні прихильники оточили його з усіх боків і брали автографи. Я вигукнув… «Андрію, твоя творчість мені дуже імпонує! Я хочу намалювати твій портрет! Той пробрався через натовп до мене і каже: «Малюй!». А Віктор Бонюк із групи «ТіК» призначив зустріч після концерту в Луцьку. Я так само підійшов до співака, оказав свій альбом з роботами, сказав,що для колекції мені потрібно намалювати його, і той погодився.

Є в колекції Руслана Чугая портрети Богдана Бенюка, Івана Леньо («Гайдамаки»), Валерія Маренича та інших відомих людей. А свої рідних художник відобразив у серії «Чугаївщина». Невимовно емоційною енергію, і рішучий рух чуттів-думок несе у собі «Портрет тата». Ліризмом виспівує портрет дочки Богдани, світлий романтичний дружини Людмили випромінює її портрет…

– Мої роботи ніколи не повторюються, каже Руслан Чугай. Я шукаю завжди чогось нового. Хочу передати свої уяву, настрій, відтворити час в який ми живемо. Зараз всі нарікають на кризу, а мої картини насичені прозорим і ясним колоритом, забарвлені в світлі тони. Але ж в мене немає кризи: усе, що називається щастям – мої батьки, дві доньки і дружина – зі мною. Дехто думає, якщо художник малює то має добрий зиск. І не можуть повірити, що це мистецтво приносить задоволення! Звичайно втомлююся, бо ж вдень – робота (художник викладає в Луцькому технічному університеті на кафедрі дизайну), а потім – знову робота, тільки вже вдома: «архітектура і дизайн» свого помешкання, тобто будівництво і ремонт… Одним словом суєта суєт. За лишається ніч для творчості. Буває, візьму пензлик в руки, тільки-но почну малювати і відчуваю, що засинаю… Та є в мене одна ідея, від якої не відступлюся: видати каталог-посібник на основі своїх робіт. У книзі хочу показати усі техніки і стадії виконання малюнків, починаючи від олівця і закінчуючи фарбами. Думаю, що вдасться втілити задумане, бо хочу, щоб мої роботи жили серед людей, для людей і в гармонії з ними.