З МИНУЛОГО В МАЙБУТНЄ І НАВПАКИ

Статті з газет та журналів | Коментування вимкнуто

Виставка „Живописний калейдоскоп сучасників” луцького художника Руслана Чугая, котра триває зараз у Першій мистецькій галереї „Зуза”,  відкрилася хоч і недавно, але вже торік. Вийшов отакий собі мистецький місток між минулим і майбутнім. Певно, саме ця функція – об’єднувати минуле і майбутнє – притаманна мистецтву взагалі. А збірка робіт, яку представив на суд рівнян Руслан Чугай, тільки підтверджує це.

Основа виставки – портрети сучасників, відомих і не дуже. Знайомі обличчя музикантів, політиків, акторів, що дивляться з полотен (серед них Богдан Бенюк, Юрій Поліщук, Валерій Маренич, Олег Тягнибок, Віктор Бронюк), відтворюють сьогодення в усій його строкатості й неоднозначності.  Відчуття причетності до родинного кола, яке підтримує і підносить людину, – цей мотив читається в роботах серії „Чугаївщина”: портрети батька, бабусі, дядька передають відповівдальне та шанобливе ставлення до своїх близьких,  розуміння важливості єдності роду.  Напевно, по таких портретах колись складатимуть враження про наше житя-буття в далекому майбутньому.

Суттєвим доповненням до живопиних полотен є роботи, виконані авторською технікою, назви й характер яких передають інші настрої митця – філософську заглибленість у себе, позиціонування людини в природі: „Тиша”, „Господар вітрів”, „Коли зустрічаються двоє”. Навіть кольорова гама цих робіт інша, більш стримана, а своєрідна техніка додає їм глибини та об’єму.

Така багатовекторність творчого процесу, спрямованого одночасно в минуле та майбутнє, відбилася наавіть у техніці, яку використовує Руслан Чугай: давні техніки та матеріали разом з новітніми – пастель, акварель, гуаш, олівець, кулькова ручка, фломастер – дивним чином поєдналися, відкриваючи нові обрії чи глибини творчості.

А загалом, як висловилася директор мистецької галереї „Зуза” Тамара Лазарчук”, виставка дуже тепла й сонячна за настроєм – саме таку палітру полюбляє Руслан Чугай. Може, тому, що він – великий оптиміст і таким чином направляє свій оптимізм на життя і передає його нам. Тож поспішіть постояти на цьому мистецькому перевеслі між минулим і майбутнім, оглянути „Живописний калейдоскоп сучасників”, оцінити день сьогоднішній у калейдоскопі подій і взяти з собою в новий рік найкращі думки та найкращі сподівання.

Лариса КІТОВА