Яскрава палітра Руслана Чугая

Статті з газет та журналів | Коментування вимкнуто

У доробку художника – полотна, написані за останні десять років. Вони різноманітні за технікою і жанрами. Пейзажі, портрети, тематичні полотна, виконані олійним фарбами, пастеллю, рельєфною пастою. До речі, пасти для рельєфних робіт Руслан не купує, а виготовляє сам, змішуючи із фарбою мед і жовтки.

Кожна з його робіт має глибокий зміст. То в ній вирує боротьба добра і зла, то випромінюють музику неземні квіти. В одних творах прочитуються глибокі роздуми над нашим буттям, в інших – своєрідний політ автора над буденщиною. Є тут і вишукані натюрморти, і своєрідна колекція портретів відомих артистів. До речі, художник перед тим як написати портрет тієї чи іншої естрадної зірки, бере у неї автограф, який так і зберігається на зворотному боці полотна. Серед експонованих портретів – Богдан Бенюк, Олег Тягнибок, Валерій Маренич, Андрій Середа, Віктор Винник, фронтмен гурту «ТіК» Віктор Бронюк, гурти «Гайдамаки» і «Мері», інші кумири молоді. Селянську мудрість і теплоту випромінюють портрети серії «Чугаївщина», серед яких – государ-дідусь, у якого совіти відібрали землю, тато, який береже народні рецепти приготування смачної свіжини, інші дорогі йому люди. Доробок, який мають можливість переглянути лучани, зрілий, виважений, в ньому простежується власний почерк майстра.

Його картини є в багатьох країнах: Польщі, Росії, Греції, Чехії, Німеччині. Його персональні виставки експонувалися у палаці учнівської молоді, Луцькій міській раді, «ПриватБанку». Руслан Чугай навчався у Львівському училищі прикладного декоративного мистецтва імені Івана Труша, викладав композицію і шрифти, виробниче навчання з художнього оформлення у ВПУ №2. Згодом здобув ще кваліфікацію спеціаліста дизайну і тепер працює на кафедрі дизайну Луцького національного технічного університету.

Лілія Клімчук.